14.03.2024 w SP nr 5 odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych dla klas VII i VIII 🏊‍♂️🏊‍♂️🏊‍♂️
Uczniowie z naszej spisali się znakomicie i z wielkim zaangażowaniem wywalczyli drużynowo drugie miejsce w mieście, zarówno dziewczynki jak i chłopcy 👏👏👏
W wyścigach indywidualnych na dystansie 100 metrów stylem zmiennym Paulina Jendrysik wywalczyła I miejsce i 🥇medal, a Borys Kudła na tym samym dystansie II miejsce i 🥈medal.
W konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym Mateusz Ciosek był drugi i został udekorowany 🥈medalem. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym Emilia Klima zdobyła drugie miejsce 🥈, a Aleksander Grabiec był również drugi 🥈na tym samym dystansie.
W wyścigu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym Julia Śliwa przypłynęła druga i sięgnęła po srebrny medal. Również drugie miejsce na tym kraulowym dystansie wypływał Kacper Szulc - 🥈.
Na dystansach połowę krótszych - 50 metrowych nasi pływacy zdobywali następujące miejsca: 50 metrów stylem motylkowym - Aleksandra Cieraszewska - II miejsce i🥈medal, Gryglak Kamil II miejsce i 🥈medal.
W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym Roksana Przybysz zajęła III miejsce i na Jej szyi zawisł piękny brązowy 🥉. Na tym samym dystansie Oliwier Wieczorek zakończył rywalizację ze srebrnym 🥈.
W wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym Łukasz Nowak zdobył III miejsce i został udekorowany 🥉medalem.
Na dystansie 50 metrów kraulem Stepankivska Viktoria zajęła IV miejsce, a Zgraja Jakub III i zakończył swój wyścig z brązowym medalem.
W wyścigach sztafetowych 8X 50 metrów stylem dowolnym drużyna dziewcząt uplasowała się na II pozycji - 🥈, a drużyna chłopaków na III miejscu - 🥉.