W czwartek 21 marca 2019 roku, w godz. 9.00 - 10.30 zgłoszeni wcześniej uczniowie naszej szkoły będą rozwiązywać zadania konkursowe.
Uczestnicy przychodzą na godzinę 8.45 pod salę nr 22 (II piętro). Każdy uczestnik ma czarny długopis i ewentualnie pustą kartkę na obliczenia. Uczniowie otrzymali także próbne karty odpowiedzi - prosimy, aby się zapoznali ze sposobem kodowania. Jeżeli któreś dziecko nie oddało jeszcze zgody, proszę je donieść w środę. Nie wnosimy kalkulatorów, telefonów i grających zegarków.NIE obowiązuje strój galowy.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

KANGUR MATEMATYCZNY już w czwartek 21 marca!