Festyn Rodzinny

Na przełomie maja i czerwca oraz we wrześniu bieżącego roku w naszej Szkole Podstawowej nr 34 w Chorzowie jest realizowany projekt Dookoła świata w stylu Montessori, zorganizowany w ramach programu grantowego Capgemini Inwestujemy w dobre pomysły.

Do tej pory uczniowie klas 1-3 w czasie specjalnych lekcji, prowadzonych metodą Montessori, mieli okazję poznać różne kontynenty naszego globu, korzystając z ufundowanych pomocy naukowych, takich jak drewniane puzzle-mapy, miniatury zabytków, czy figurki zwierząt oraz przygotowanych przez wolontariuszy materiałów dydaktycznych.

Następnie uczniowie w trakcie Festynu Rodzinnego, który został zorganizowany przez szkołę we współpracy z wolontariuszami firmy, odbyli wędrówkę po kontynentach, bawili się na dmuchanym zamku, brali udział w warsztatach z rękodzieła artystycznego, oraz w malowaniu twarzy. A to jeszcze nie koniec.

We wrześniu odwiedzą nas kolejni wolontariusze - osoby, które opowiedzą o ciekawostkach i kulturze innych krajów oraz poprowadzą szkolenia językowe, zachęcając dzieci do nauki francuskiego, niemieckiego, czy szwedzkiego.

Projekt jest realizowany w ramach programu grantowego, dofinansowującego i wspierającego społeczne inicjatywy pracowników, ze środków Capgemini Polska Sp. z o.o.

Festyn Rodzinny