Od 05.06. zaczęliśmy tradycyjny cykl zawodów pływackich z okazji Dnia Dziecka. Biorą w nich udział wszystkie grupy pływackie od 2 do 6 klas.

W poniedziałek walczyły czwarte klasy pomiędzy sobą.
Na dystansie 50 metrów stylem dowolnym wśród dziewczynek zdecydowanie wygrała Maja Borczyk przed Hanią Wiecens i Dagmara Żurowską.
W rywalizacji chłopaków na tym dystansie zwycięzca okazał się Maciej Korek przed Szymonem Königiem i Mateuszem Mandrelą. W konkurencji 50 metrów stylem klasycznym najszybciej przepłynęła ten dystans Dagmara Żurawska i König Szymon.
W wyścigu sztafetowym pierwsze miejsce obroniła klasa 4a.

We wtorek swoje zmagania sportowe rozpoczęły klasy trzecie. I tu wyłoniliśmy najszybszych zawodników.
Na dystansie 50 m stylem dowolnym najszybciej do mety dopłynęły wśród dziewczyn kolejno Marta Pękala, Eliza Flak i Milena Flak. Wśród chłopców kolejno Juliusz Szeliga, Dawid Jędrzejek, Wojciech Hellmann.
Na dystansie 50 m stylem klasycznym wygrali Marta Pękala i Dawid Jędrzejek.
W sztafecie pierwsze miejsce obroniła klasa 3a i zatrzymała statuetkę do następnych zawodów.

W środę startowały piąte klasy. Była waleczna atmosfera, gdyż rywalizowały między sobą aż trzy klasy.
Na dystansie 50 m stylem grzbietowym wśród dziewczynek wypływały kolejno złoty medal Magdalena Kobylska, srebrny Wiktoria Lech, a brązowy Kinga Brol. Na tym samym dystansie wśród chłopaków złoto zawisło na szyi Jakuba Czerniawskiego , srebro zdobył Przemysław Dziurski, a brąz Oskar Delega.
W stylu klasycznym ze złota cieszyła się ponownie Magdalena Kobylska, srebro otrzymała Lech Wiktoria, a brąz Winiarska Natalia.
W wyścigu sztafetowym statuetka tym razem trafiła pod skrzydła klasy5b.

We wszystkich imprezach była moc dopingu, również ze strony zaproszonych rodziców, piękna rywalizacja sportowa, wzajemne gratulacje, oklaski i coś słodkiego na odbudowanie energii
PS. W przyszłym tygodniu będą rywalizowały między sobą uczniowie klas drugich oraz szóstych. Trzymamy mocno za nich kciuki