Przykłady dobrych praktyk

Nazwa innowacji pedagogicznej realizowanej w szkole w bieżącym roku szkolnym:

1.

Kulejewska Izabela

Innowacja pedagogiczna z zakresu terapii logopedycznej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej „Uczę się poprawnie wymawiać”

2.

Zemła Jolanta

Innowacja pedagogiczna na zajęcia gimnastyki korekcyjnej „Prawidłowa postawa to ważna sprawa”

3.

Gembolis Alicja

Innowacja pedagogiczna „Odział innowacyjny z rozszerzonym programem edukacji matematycznej i plastycznej w zakresie wspomagania dzieci w rozwoju uzdolnień matematycznych”

4.

Thamm Maja

Innowacja pedagogiczna „Wiedzieć więcej, umieć lepiej”. – klasa innowacyjna z rozszerzonym programem matematyki w zakresie wspomagania dzieci w rozwoju uzdolnień matematycznych oraz nauczaniem opartym na Metodzie Dobrego Startu w zakresie nabywania umiejętności czytania i pisania od 1.09.2014r. do 30.06.2017r.

Nazwa eksperymentu pedagogicznego realizowanego w szkole w bieżącym roku szkolnym:

1.

Thamm Maja

Eksperyment pedagogiczny „Klasa eksperymentalna z rozszerzonym programem edukacji matematycznej i plastycznej w zakresie wspomagania dzieci w rozwoju uzdolnień matematycznych”

24 marca 2015r. w naszej szkole gościła prof. dr hab. Grażyna Rygał.

Pani profesor była gościem i wykładowcą konferencji szkoleniowo- metodycznej

„Blaski i cienie nowych technologii w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”.

Przy okazji Festiwalu Nauki w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa

dla nauczycieli szkół i przedszkoli prowadzących eksperyment pedagogiczny

w zakresie wspomagania dzieci w rozwoju uzdolnień matematycznych”.

Lekcję prowadziła pani prof. dr hab. Grażyna Rygał, która jest opiekunem metodycznym.