W środę 23 marca 2016r. w Sali Widowiskowej ChCK w Chorzowie rozdane zostały Nagrody Korczakowskie 2016. Reprezentacja uczniów SP nr 34 uczestniczyła w tym wydarzeniu, kibicując Pani Liliannie Lakomy, nominowanej do tej nagrody przez społeczność uczniowską naszej szkoły. Impreza ta odbyła się już po raz czwarty. Wybranie nauczyciele są nagradzani za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę pedagogiczną.

Nagrody Korczakowskie są indywidualnymi nagrodami za wyróżniającą się twórczą pracę edukacyjno-pedagogiczno-kulturalną. Przyznawane zgodnie z myślą Janusza Korczaka „Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezcennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”

Celem Nagrody Korczakowskiej jest uhonorowanie nauczycieli, opiekunów i instruktorów zajęć pozalekcyjnych organizowanych przez chorzowskie stowarzyszenia za wybitną działalność na rzecz dzieci i młodzieży, rozwijanie ich osobowości, kreatywności oraz za serce wkładane w pracę z młodzieżą.

Jesienią 2015 roku przedstawiciele Samorządów Klasowych 4-6 przystąpili do wytypowania swojego kandydata. Po konsultacjach z zespołami klasowymi, spośród podanych kandydatur na poziomie szkoły dokonano głosowania, w wyniku którego kandydatką nominowaną z ramienia Rady SU SP nr 34 w Chorzowie została Pani Lilianna Lakomy. Rada Samorządu Uczniowskiego opracowała wniosek przedłożony Komisji Konkursowej.

Na podstawie nadesłanych przez chorzowskie szkoły wniosków i filmów oraz prezentacji, Komisja Konkursowa wybrała jednego nauczyciela - lareata ze szkół podstawowych, jednego z gimnazjów oraz jednego ze szkół ponadgimnazjalnych, którym przyznano Nagrodę Korczakowską.Laureatem tegorocznej edycji w kategorii szkoły podstawowe została Pani Anna Klimek, nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 25 im. Stanisława Hadyny. W kategorii gimnazjum najlepsza okazała się Pani Anna Suchecka-Wójcik z GIM nr 5 im. Józefa Lompy. Jeśli zaś chodzi o licea, statuetkę otrzymała Pani Justyna Dobrzyńska-Pietrek z Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomicznych. Galę rozdania nagród uświetnił recital Moniki Szomko „Dobry we mnie diabeł”. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów.