Klasy 5a i 5b w ramach promowania idei Europejskiego Miasta Nauki – Katowice 2024 wybrali się do Kato Science Corner, by wziąć udział w zajęciach „Warsztat Historyka, jak szukać informacji w materiałach cyfrowych?” organizowanych przez Instytut Badań Regionalnych. W trakcie warsztatu uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się czym zajmuje się zawodowy historyk, w jaki sposób należy wyszukiwać interesujące nas treści. Ponadto zaznajomili się z różnorodnymi źródłami historycznymi, mapami, rękopisami czy elementami wyposażenia żołnierzy. Na koniec uczestniczyli w projekcji filmu autorstwa uczniów katowickiego liceum dotyczącego życia nauczyciela historii uczącego w ich szkole przed wybuchem II Wojny Światowej, aktywnie działającego w organizacjach patriotycznych w okresie okupacji pt. „Hilary Herman – wyjęty z niepamięci”. Był to dobrze spędzony czas!