Jak czytamy na stronie www.euroweek.pl

„EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.

Pomysłodawcą i głównym  twórcą tego programu był Adam Jaśnikowski, który wraz z grupą studentów z Akademii Ekonomicznej w Katowicach rozpoczął szkolenia pod nazwą Euroweek Szkoła Liderów. Szkolenia miały głównie na celu integrować i informować polskich studentów na temat lokalnych i międzynarodowych zagadnień poprzez różnorodne konferencje i seminaria prowadzone z udziałem polskich premierów, ministrów, polityków różnych opcji, ambasadorów, konsulów oraz przedstawicieli  wielu instytucji prounijnych.

Program Euroweek budził coraz większe zainteresowanie, poszerzono więc jego tematykę i formy szkolenia, by sprostać rosnącej ilości uczestników. Projekt zaczął zwracać uwagę świata. I tak, wolontariusze z innych krajów, przewodniczący organizacji młodzieżowych z całego świata, zaangażowali się do współpracy poprzez organizacje partnerskie oraz system referencyjny. Do uczestnictwa w programie Euroweek zapraszano przede wszystkim studentów szkół wyższych. Z czasem Euroweek objął również swoim programem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Od 2011 roku uczestnikami programu są również grupy młodzieży z różnych krajów europejskich.”

W tym roku szkolnym i my bawimy się i uczymy🎯♟🧠🧑‍🎓🧩 🎶Klasy 6 i 8 uczestniczą w projekcie EuroWeek w Stroniu Śląskim☃🌨📸!