16 października 2015 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji pokazaliśmy całej Europie jak dzieci w polskich szkołach uczą się podstawowych czynności ratujących życie. Wraz z uczniami z wielu polskich szkół braliśmy udział w jednoczesnym przywracaniu krążenia i oddychania (resuscytacji krążeniowo-oddechowej) na fantomach. Rekord w resuscytacji ustanawiano w SP 34 w Chorzowie oraz w ponad tysiącu innych zgłoszonych instytucji. W akcji koordynowanej przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczestniczyli uczniowie klas 3a i 4a.