MEGA MISJA w naszej szkole

We wrześniu ubiegłego roku nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu Fundacji ORANGE- MEGA MISJA.

MegaMisja to ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych oraz świetlic szkolnych. Adresowany jest do nauczycieli oraz dzieci w klasach 1-3. Celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji uczniów. Ważne jest również, aby najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów.
Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie - Julka i Kuba -, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacają naszą szkolną Świetlicę.
Zajęcia w naszej szkole prowadzone są przez Panią Maję Thamm oraz Pana Mateusza Michałka.