208_logoPN_ok

Samorząd Uczniowski we współpracy ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie zaprasza do udziału w kolejnej, XIX już odsłonie akcji Pola Nadziei.

ŻONKILE – są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy je sadzimy oraz wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę. Zostań wolontariuszem akcji. A WIOSNĄ .... WIOSNĄ ROZKWITNĄ PIERWSZE POLA NADZIEI ...

Historia "Pól Nadziei" „Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji "Pól Nadziei". Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum". Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie "pola nadziei".

• Rozpoczęły się zapisy do klasy I
  • 16.03.2021 - konsultacje dla rodziców uczniów klas 1-4
  • 17.03.2021 - konsultacje dla rodziców uczniów klas 5-8

Od dnia 19 września 2019 obowiązuje  Rozporządzenie MEN zmieniające zasady odbioru legitymacji, świadectw ukończenia szkoły oraz zaświadczeń o egzaminie ósmoklasisty. Rozporządzenie wprowadza możliwość odbioru w/w dokumentów przez ucznia.