Miejski Konkurs Frazeologiczny

Wielki sukces naszych uczniów!

20 listopada w MDK Batory odbył się Miejski Konkurs Frazeologiczny „Z przymrużeniem oka”. W szranki stanęło dwanaście zespołów z chorzowskich szkół podstawowych. Rywalizacja była zażarta. Uczniowie nie tylko musieli doskonale znać frazeologizmy mitologiczne, biblijne i związane z kolorami, ale także tak za pomocą gestów przedstawić wybrany frazeologizm, by partner potrafił go nazwać. Jakby było tego mało, to jeszcze trzeba było napisać charakterystykę postaci literackiej przy użyciu jak największej liczby frazeologizmów. Jury liczyło frazeologizmy, sprawdzali kompozycję pracy i poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną. Uff, było gorąco i emocjonująco.

Naszą szkolę reprezentowały dwa zespoły, Oliwia z Konradem i Inga z Emilią. Od samego początku szło im świetnie, wyraźnie prowadzili. Przewaga naszych reprezentantów była wyraźna, tak naprawdę rywalizowali sami ze sobą.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że

I miejsce zdobyły Iga Krawczyk i Emilia Waloń,

zaś II miejsce Oliwia Mularczyk i Konrad Kowal.

Wszyscy zwycięzcy są uczniami klasy VIII a, przygotowali się pod okiem polonistki Bożeny Kośmider.

Gratulujemy!!

Miejski Konkurs Frazeologiczny