208_logoPN_ok

Samorząd Uczniowski we współpracy ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie zaprasza do udziału w kolejnej, XIX już odsłonie akcji Pola Nadziei.

ŻONKILE – są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy je sadzimy oraz wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę. Zostań wolontariuszem akcji. A WIOSNĄ .... WIOSNĄ ROZKWITNĄ PIERWSZE POLA NADZIEI ...

Historia "Pól Nadziei" „Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji "Pól Nadziei". Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum". Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie "pola nadziei".

NASZA STRONA FACEBOOK

facebook.com/sp34chorzow

SAMORZĄD INFORMUJE:

Szkolny Dzień Wąsów - piątek 29 września 2017r.

ZBIÓRKA MAKULATURY I KORKÓW:

Od poniedziałku 18 do piątku 29 września 2017r.

ZEBRANIE Z RODZICAMI:

Kolejne zebranie odbędzie się we wtorek 24 października 2017r. Zapraszamy!