208_logoPN_ok

Samorząd Uczniowski we współpracy ze Stowarzyszeniem Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „Hospicjum” w Chorzowie zaprasza do udziału w kolejnej, XIX już odsłonie akcji Pola Nadziei.

ŻONKILE – są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Jesienią, kiedy je sadzimy oraz wiosną, kiedy kwitną – zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę. Zostań wolontariuszem akcji. A WIOSNĄ .... WIOSNĄ ROZKWITNĄ PIERWSZE POLA NADZIEI ...

Historia "Pól Nadziei" „Pola Nadziei” są programem, który został stworzony przez Organizację Charytatywną Marie Curie Cancer Care w Wielkiej Brytanii. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów w Wielkiej Brytanii, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los terminalnie chorego człowieka. W 1998 roku Organizacja MCCC w Edynburgu obchodziła swoje 50-lecie. Przygotowując się do obchodów tej uroczystości mając za patronkę Marię Skłodowską Curie postanowiła zapoznać ze swoją pracą jedno z polskich hospicjów. Kraków jest miastem bliźniaczym z Edynburgiem, zatem Kraków został wybrany, jako miejsce polskiej edycji "Pól Nadziei". Beneficjentem programu zostało Towarzystwo Przyjaciół Chorych "Hospicjum". Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie "pola nadziei".

SAMORZĄD PRZYPOMINA:

Zbiórka plastikowych korków i makulatury odbędzie się w dniach 14 do 23 lutego 2018r.

ZEBRANIE RODZICÓW:

Serdecznie zapraszamy Rodziców na kolejne spotkanie, które odbędzie się w środę 14 marca 2018 r.
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE:   Rekolekcje Wielkopostne dla społeczności szkolnej odbędą się w dniach 19-21 marca 2018r.

WIELKANOC:

Wiosenna Przerwa Świąteczna odbędzie się w dniach od 29 marca do 03 kwietnia 2018r.