O szkole

Cele świetlicy

· zapewnienie dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom szkoły zorganizowanej opieki wychowawczej przed lub po zajęciach (na czas pracy rodziców)

• pomoc w nauce
  • zapewnienie warunków do rekreacji

Funkcje świetlicy szkolnej

1. opiekuńcza
· odpowiednio przygotowana kadra pedagogiczna, zapewnia przyjazną atmosferę
· stwarza naturalne sytuacje do zaspokojenia potrzeby przyjaźni i kontaktów z rówieśnikami
· wykorzystuje różnorodne formy i metody wychowawczego oddziaływania
· zapewnia możliwość spożycia ciepłego posiłku
2. wychowawcza
· pozwala rozwijać i kształtować postawy moralne, uczucia, a także pożądane cechy charakteru
3. profilaktyczna
· zapobieganie nieprawidłowościom w somatycznym i psychoruchowym rozwoju dziecka

Zadania świetlicy

1. Opieka nad wychowankami
2. Aktywizacja w zakresie:
· rozwoju zainteresowań
· rozwoju uzdolnień
· rozwoju umiejętności w oparciu o treści podstawy programowej
3. Organizowanie gier i zabaw ruchowych w sali i na świeżym powietrzu
4. Kształtowanie nawyków kultury życia codziennego
5. Zapewnienie bezpieczeństwa podczas wyżej wymienionych zadań

23 października 2019 zebrania rodziców uczniów klas 1-3

Kolejne zebranie rodziców uczniów klas 4-8 odbędzie się 22 października 2019 o godzinie 17.00