eTwinning

eTwinning to łączenie i współpraca bliźniaczych szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.

etwinning

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła bierze udział w projekcie

Myths and legends in our countries

Wspólnie wybierzemy legendy, podania które w różnej formie zaprezentujemy naszym partnerom z projektu. Mamy nadzieję, że efektem naszej współpracy będzie e-book zawierający mity, legendy i podania krajów uczestniczących w projekcie.

A jest nas sporo – uczestnicy projektu pochodzą z

Grecji,

Włoch,

Hiszpanii,

Chorwacji,

Turcji,

Serbii,

Cypru,

Rumunii.

Polskę reprezentuje nasza szkoła.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - 2 września 2019.