Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do różnych typów szkół. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości będziemy mogli uatrakcyjnić proces zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości  otrzymaliśmy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W ramach akcji Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy sprzęt, który spowoduje, że zajęcia będą bardziej atrakcyjne dla uczniów i zachęcą do zdobywania wiedzy oraz umiejętności na różnych lekcjach i zajęciach dodatkowych.

W pierwszej kolejności zakupiliśmy sprzęt z wyposażenia podstawowego.

1. Biodegradowalne filamenty -26 kg.
  2. Drukarka 3D wraz z akcesoriami – 2 szt.
  3. Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami- 2 szt.
  4. Stacja lutownicza z gorącym powietrzem- 2 szt.
  5. Aparat przenośny cyfrowy wraz z akcesoriami- 1 szt.
  6. Statyw z akcesoriami- 1 szt.
  7. Mikroport z akcesoriami- 1 szt.
  8. Mikrofon kierunkowy z akcesoriami- 1 szt.
  9. Gimbal- 1 szt.
  10. Laptop 8 GB/256SSD/ Windows 10 z oprogramowaniem typu slice- 2 szt.
  11. Karta pamięci do aparatu- 1 szt.
  12. Oświetlenie do realizacji nagrań- 3 szt.
  13. Zestaw audio- 1 szt.
  14. Robot edukacyjny z akcesoriami- 8 szt.

Sprzęt będzie wykorzystywany na lekcjach techniki i informatyki oraz będzie do dyspozycji nauczycieli innych przedmiotów na których będzie miał zastosowanie. Ze sprzętu będą również korzystać nauczyciele nauczania początkowego. Planujemy również wykorzystanie sprzętu na zajęciach dodatkowych czyli w ramach różnych kółek zainteresowań. Chcemy prowadzić zajęcia z programowania i drukowania wykorzystując drukarki 3D.