W ramach udziału w projekcie „GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 –PAMIĘTAMY", 22 października uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w projekcji filmu „ Nie zabierajcie Mamy” .
Film dokumentalny przedstawia nieopowiedzianą do tej pory historii działaczek Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.).
Ponadto dziś uczniowie uczestniczyli w lekcji historii przeprowadzonej z pomocą materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Oddział IPN w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.
Uczniowie pracowali z tekstami źródłowymi oraz wykonywali zadania dotyczące upamiętnienia 40. rocznicy wprowadzenia Stanu Wojennego.

Zabrania rodziców w maju
  • 16.05.2022 - informacje o postępach w nauce, zagrożenia ocenami ndst - klasy 4-8 (g.16.30)
  • 17.05.2022 - informacje o postępach w nauce, zagrożenia ocenami ndst - klasy 1-3 (g.16.30)