Być jak Ignacy.

Uczniowie klasy 5b wraz z p Arturem Jadwiszczokiem biorą udział w projekcie Fundacji PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza „Być jak Ignacy – Nauka to przyszłość". Od początku października regularnie najpierw stacjonarnie, a obecnie poprzez platformę Zoom spotykają się na kółku Naukowa34.

Podczas tych spotkań omawiają zagadnienia związane z historią elektryczności, prądem elektrycznym, a także z różnymi źródłami energii oraz ważne dla każdego aspekty oszczędzania energii i ochrony środowiska. Ostatnie spotkanie zaowocowało stworzeniem przez Borysa Kudła modelu elektrowni wiatrowej w warunkach domowych.

Po pierwszym spotkaniu kółka uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami z klasy i zachęcili kilka osób do przyjścia na kolejne zajęcia

Być jak Ignacy.