Tym razem postanowiliśmy, że na pierwszą wycieczkę w tym roku szkolnym wybierzemy się do Łodzi, trzeciego pod względem wielkości miasta w Polsce. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru po najdłuższej i jednej z najpiękniejszych ulic w kraju. Piotrkowska w słońcu to coś niezapomnianego. Piękne zabytkowe kamienice oświetlało październikowe słońce, co krok ławeczki ub pomniki z zasłużonymi dla miasta Polakami. Równo w południe zabrzmiał z trąbki hejnał miasta, czyli Moniuszkowska „Prząśniczka”. Takie chwile zapadają w pamięć.

Potem udaliśmy się do Manufaktury, bo tam mieści się muzeum włókiennictwa. Łódź w XIX wieku to jedno z najpotężniejszych ośrodków przemysłu włókienniczego. Tu poznaliśmy historię powstania tej niezwykłej fabryki i sylwetkę jej twórcy Izraela Poznańskiego. Zwiedzanie zakończyliśmy w jego pałacu, gdzie zaciekawiła nas wystawa „Łódź jako tygiel wielu kultur”.

Na zakończenie wspólny posiłek i droga powrotna do domu, wprawdzie dosyć długa, ale w towarzystwie kolegów i koleżanek nie sposób się nudzić.

 

VI A, VI B i VII A z wizytą w mieście Ziemi obiecanej
Konsultacje dla rodziców
Klasy I - III - 14.11.2023 r., godzina 16:30 Klasy IV - VIII - 15.11.2023 r., godzina 16:30
Legitymacje szkolne

Legitymacje szkolne w ostatnim tygodniu września zbierane będą przez wychowawców klas. Klasy I i VII - oddają wychowawcy podpisane zdjęcie (imię, nazwisko, data urodzenia i adres zamieszkania).

Sekretariat szkolny

Czynny codziennie od poniedziałku do piątku

7:00 - 15:00

Skip to content