W dniach 9-11.12.2013r. odbyły się organizowane przez naszą szkołę coroczne Mikołajkowe Zawody Pływackie.

W tym roku rywalizowali z sobą uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych. Zmaganiom naszych młodych zawodników towarzyszyło mnóstwo emocji, zaangażowania i ogromnych chęci. Nie zabrakło również wielkich umiejętności pływackich, co przełożyło się na bardzo dobre wyniki czasowe.

W ciągu wszystkich trzech dni zawodów między klasowych naszych pływaków do walki zagrzewali licznie zgromadzeni na trybunach ich najbliżsi. W rywalizacji klas drugich wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się

Mateusz Śmiałek z kl. 2b wygrywając rywalizację zarówno na dystansie 50m stylem grzbietowym jak i 25m stylem dowolnym, wśród dziewczyn zwyciężały Kinga Brol kl.2a i Oliwia Stefańska kl. 2b.

Uczniowie klas trzecich rywalizowali na dystansach 50m tak w stylu dowolnym jak i klasycznym. Tutaj zdecydowanie najlepszą pływaczką okazała się Aleksandra Sojka z kl. 3a wygrywając oba wyścigi, zacięta walka towarzyszyła za to chłopcom wśród których najlepszym kraulistą został Michał Stępniak kl.3a, w żabce za to zwyciężył Wojciech Zawis kl. 3b.

Wyścigi czwartoklasistów były ozdobą naszych zawodów, a ich poziom stał na naprawdę wysokim poziomie. Dominowali tutaj uczniowie klasy 4a, wśród dziewczyn dwa pierwsze miejsca zdobyła Paulina Flak (100m kraul, 50m żabka), wśród chłopców zwyciężali Dominik Szolc w kraulu i Kamil Kosytorz w żabce.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wzorowego udziału w zawodach i sportowej rywalizacji, a rodzicom dziękujemy za gorący doping.